ARCHÍVUM / újdonság

ITM: MÁTÓL KAPHATNAK ZÖLD RENDSZÁMOT AZ ELEKTROMOS MOTOROK

A kapcsolódó jogszabály hatályba lépésével már világoszöld alapszínű rendszámot használhatnak a tisztán elektromos meghajtású motorkerékpárok is. A környezetkímélő járművek üzemeltetői többféle adó- és illeték megfizetése alól mentesülnek - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).

KAPCSOLATOT MUTATTAK KI A LÉGSZENNYEZÉS ÉS A DEMENCIA KÖZÖTT AMERIKAI KUTATÓK

Kapcsolatot találtak a légszennyezés és a demencia (elbutulás) között amerikai kutatók, tanulmányuk szerint 2015-ban a légszennyezés világszerte körülbelül kétmillió demenciás esetet és mintegy hatszázezer elhalálozást okozott.

ITM: AKÁR FÉLMILLIÓ FORINTRA BÜNTETHETŐK A BALESETVESZÉLYES "HORRORKARAVÁNOK"

Mostantól akár félmillió forintra büntethetők a balesetveszélyes "horrorkaravánok" - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) vasárnap.

VOGEL ADRI ÁLOMSZERŰEN KEZDTE MEG A RALI-EB-T

Győzelemmel kezdett Vogel Adrienn a rali-Eb-n! A Roger Racing Team idén a cseh Orsák Rally Sporttal közösen induló versenyzője és navigátora, Notheisz Ivett nemcsak a leggyorsabb volt a nők között a hétvégi Róma-ralin, hanem az ERC3-as értékelésben is az előkelő és pontszerző ötödik helyen ért célba a kategória tizenkilenc indulójából. Összetettben a rajthoz álló száznál is több autóból 44. lett a magyar női páros a Ford Fiesta R4-gyel.

A FOGYASZTÓI KÖR SZÉLESÍTÉSÉT IS SZOLGÁLJA AZ ELEKTROMOS JÁRMŰVEK VÁSÁRLÁSÁRA KIÍRT PÁLYÁZAT

A fogyasztói kör szélesítését is szolgálja az elektromos autók és robogók vásárlására kiírt ötmilliárd forintos pályázat - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára hétfőn.

BIZTOSÍTÓK SZÖVETSÉGE: 12 SZÁZALÉKKAL NŐTT A DÍJBEVÉTEL A BIZTOSÍTÁSI SZEKTORBAN TAVALY

A Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) tagjainak díjbevétele 1164 milliárd forint volt tavaly, 12 százalékkal több az előző évinél - derül ki a szövetség gyorsjelentéséből.